Zpětný Leasing

Zpětný leasing nabízí spotřebitelům a firmám možnost získání finanční prostředků z majetku, který již vlastní anebo využívají ke svému podnikání.

Podstatou zpětného leasingu nemovitosti, automobilu či jiného předmětu je jeho odkoupení leasingovou společností, kdy vy se stáváte nájemcem předmětu a následně jej (zpětně) splácíte. Po kompletním splacení předmět opět přechází do vašeho vlastnictví.

Výhody zpětného leasingu

  • Rychlé získání finančních prostředků
  • Daňové výhody
  • Celkově levnější než úvěr
  • Nižší pojištění
  • Snadné vyřízení u leasingové společnosti 

LeasingExpert.cz

Výhody a nevýhody

Výhody a nevýhody

Alternativou k leasingu bývá obvykle klasický spotřebitelský úvěr. Srovnejme si tyto dvě možnosti z hlediska jejich možných výhod a nevýhod:

  Leasing Úvěr
Vlastnictví předmětu smlouvy Předmět leasingu je po dobu trvání leasingové smlouvy ve vlastnictví leasingové společnosti. Okamžitě po nákupu je předmět ve vašem vlastnictví.
Rychlost vyřízení Velmi rychlé a snadné. Jednání s bankou bývá složitější a delší.
Celkové náklady na finanční službu Obvykle vyšší než u úvěru. Obvykle nižšší než u leasingu.
Předčasné ukončení smlouvy (např. při odcizení předmětu smlouvy) Problematické, z pojištění těží leasingovka, poté teprve vyrovnává vztah s nájemcem. Bez problémů. Pojistníkem jste vy jako vlastník a čerpáte plně náhradu pojišťovny.
Předčasné splacení Obvykle není možné Obvykle je možné, často i bez sankcí.
Při neschopnosti splácet Předmět nájmu propadá leasingové společnosti. Banka bude postupovat standardními prostředky a je ve slabší pozici (nemá nárok na propadnutí věci).

Ať již uvažujete o zpětném leasingu nemovitosti, automobilu či stroje, rozhodně se vyplatí zauvažovat o možných variantách. Rozdíly mezi jednotlivými způsoby financování jsou totiž dramatické.

Vložit příspěvek

*e-mail se nikde v katalogu nezobrazuje

Zpětný Leasing

Doména na prodejKontaktujte nás ohledně prodeje!

Exkluzivní a navštěvovaná doména na míru pro Vaše podnikání.